Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna O firmie

O naszej firmie


Szanowni Państwo,

Firma "MILAP" istnieje na rynku od 1994 roku. Działalność powstała w wyniku wieloletnich doświadczeń i obserwacji . Założycielem firmy był Lech Paszyński- od roku 2001 stery przejął syn, Jarosław Paszyński.

Firma jest wiodącym producentem urządzeń odpylających. Zajmujemy się projektowaniem, produkcją, montażem i uruchamianiem kompletnych instalacji odpylających spełniających wymogi ekologiczne i indywidualne wymagania klienta. Ponadto prowadzimy sprzedaż i serwis filtrów pulsacyjnych z regeneracją pneumatyczną, elementów odpylania wstępnego, baterie cyklonów, cyklony, odpylacze przelotowe oraz wykonujemy na zamówienie rury z kołnierzami do instalacji odpylania.

Nasze urządzenia spełniają wymagania nałożone przez Unię Europejską a dokładniej przez Dyrektywę 2008/50/WE zwanej dalej Dyrektywą CAFE. Dyrektywa CAFE stanowi główny instrument prawny na szczeblu unijnym, dotyczący zanieczyszczeń powietrza, tym samym ma ona na celu ochronę środowiska i zdrowia ludzkiego. Wyznacza m.in. standardy oceny i pomiaru oraz cele redukcyjne stężenia w powietrzu pyłów zawieszonych, które stanowią najbardziej szkodliwe substancje w powietrzu dla zdrowia ludzkiego. Zobowiązuje państwa członkowskie do ograniczenia pułapu stężenia ekspozycji pyłu zawieszonego PM 2,5 do 20 mikrogramów/m3 w 2015 r. Ponadto, określa ona wartość docelową dla PM 2,5 na poziomie 25 mikrogramów/m3 do osiągnięcia 1 stycznia 2010r. Nakazuje ona też państwom członkowskim do 2015 r. osiągnąć wartość dopuszczalną dla PM 2,5 równą 25 mikrogramów/m3 (faza 1), natomiast w fazie drugiej (do 2020 r.) równą 20 mikrogramów/m3. Ponadto dyrektywa CAFE nakazuje państwom członkowskim podawać do publicznej wiadomości informacje, o jakości powietrza i innych środkach podjętych na jej podstawie (art.26 nast.).

Pełną ofertę proponowaną przez naszą firmę znajdziecie Państwo w dołączonym katalogu lub na naszej stronie www.milap.pl. Jest także możliwość spotkania z naszym doradcą techniczno – handlowym w dogodnym dla Państwa terminie.

Celem firmy "MILAP" jest dynamiczny rozwój na rynku producentów urządzeń odpylających, co ma bezpośrednio przyczynić się do zapobiegania negatywnym skutkom wpływu działalności gospodarczej człowieka na środowisko naturalne.

Naszym atutem jest świetnie wyszkolona kadra, którą cechuje duży profesjonalizm i doświadczenie. Zespół pracowników to wysokiej klasy specjaliści z różnych dziedzin. Potencjał kadrowy naszej firmy stanowi grupa etatowych pracowników oraz grupa stale współpracujących z firmą fachowców. Ze względu na szeroki zakres działalności posiadamy bogate kontakty handlowe w kraju i za granicą. Od zawsze proponujemy Państwu produkty najwyższej jakości (zapewniamy kompleksowe dostawy całych urządzeń, elementów, podzespołów - w zależności od wymagań klientów) oraz serwis i modernizację istniejących instalacji. O wysokim poziomie usług świadczą wieloletnie kontakty z przedsiębiorcami różnych gałęzi przemysłu (chemiczny, elektroenergetyczny, hutniczy, węglowy, spożywczy, motoryzacyjny, farmaceutyczny, tekstylny, papierniczy, drzewny i meblarski), prężnie rozwijająca się firma, a także powstawanie nowych stanowisk pracy.

Za sprawą nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych i logistycznych, dokładnej analizy rynku oraz profesjonalnemu zespołowi specjalistów firma MILAP zajmuje znaczącą pozycję na rynku.

Wieloletnie doświadczenie jest gwarancją wysokiego poziomu usług oraz dotrzymywania warunków zawieranych umów. Szczególną uwagę zwróciliśmy na potrzeby Klientów oraz możliwość szybkiego i elastycznego dostosowywania się do zmian. Wyżej wymienione czynniki pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Mamy nadzieję, że nasze doświadczenie, konkurencyjne ceny oraz terminowość dostaw przekonają Państwa do skorzystania z naszych usług, co zaowocuje współpracą.